Vandaag gaat onze landgenoot André Kuipers voor de tweede maal de ruimte in. Om 14:16 uur wordt hij samen met zijn collega’s de Rus Oleg Kononeko en de Amerikaan Donald Pettit met een Sojoez-raket vanaf de raketbasis Baikonoer in Kazachstan gelanceerd naar het Internationaal Ruimtestation ISS. Als alles goed verloopt kan de Sojoez vrijdagmiddag rond 17:30 uur vastgekoppeld worden aan het ruimtestation.
De ESA missie van André Kuipers heeft de naam “PromISSe” (Belofte) gekregen. Tijdens deze bijna vijf maanden durende missie zal Kuipers aan boord van het ISS diverse wetenschappelijke experimenten in verschillende studiegebieden uitvoeren. Het onderwijs wordt o.a. middels de website Ruimteschip Aarde bij de missie betrokken. De lancering wordt vanmiddag aansluitend op het NOS Journaal van 13:00 uur rechtstreeks uitgezonden op Nederland 1. Ook de koppeling van de Sojoez-capsule aan het ISS zal vrijdag aan het eind van de middag rechtstreeks door de NOS worden uitgezonden …

André Kuipers zal op Eerste Kerstdag om 12:00 uur optreden als gastpresentator bij Radio 2. Vanuit het ISS zal hij dan de aftrap verrichten van de 13e editie van de Top 2000. Om zelf niet verstoken te zijn van muziek heeft Astro André in het ISS de beschikking over de Top 2000 op een usb-stick.
Je kunt het komende halfjaar op verschillende manieren op de hoogte blijven van André’s ruimte-avonturen:
- op zijn weblog: André Kuipers Nederlandse logboek
- op Twitter: @astro_andre
- op de website Ruimteschip Aarde
- op de website NASA TV
- op een website waar de locatie van het ISS te zien is
En bij helder weer kun je André in de komende periode regelmatig in de avonduren voorbij zien komen in het ISS:
- volg @twisst55op Twitter, dan krijg je een tweetje voordat het ISS te zien is vanuit de locatie die je opgeeft
- maak een account aan op Heavens Above, je kunt dan een overzicht krijgen van de ISS passages vanuit de locatie die je opgeeft:

En dan nog even iets heel anders …
Gisteren kreeg ik een mailtje van iemand van de redactie van het tv-programma “KoffieMAX“:
“Beste Jan en Aafje,
Aanstaande donderdag is vogelkenner Nico de Haan weer te gast in de uitzending van KoffieMAX.
Om zijn verhaal te ondersteunen zouden wij graag 3 foto’s van jullie website willen laten zien.
Zou het mogelijk zijn dat wij de volgende foto’s tonen in de uitzending?”
Hoewel ik het programma niet ken -ik zit zelden of nooit in de ochtenduren voor de buis- kon ik daar natuurlijk moeilijk bezwaar tegen hebben, want de naam Nico de Haan klinkt me wel vetrouwd in de oren. En dus zal o.a. deze foto morgenochtend tussen 11:00 en 12:00 te zien zijn op Nederland 1 … 🙂

Mooi Jan..hey is ook een kanjer van een foto..toch wel leuk…ben je nu een BN..bekende Nederlander?..Haha..
Maak jij maar verder fotootjes waar ik dan weer met vele anderen kan van genieten
LikeLike
Wat leuk Jan dat je op tv was. Geen vergoeding gekregen? Heb je wel recht op hoor 🙂
LikeLike
Dit was toch wel het hoogtepuntje van de dag Jan. Jaja zo hoog komen wij niet! Haha. Hoe jij nou dat ding van die Russen op de foto hebt gekregen? Wel je zal wel contacten hebben.
LikeLike
@Peter:
Op de foto staat een schaalmodel van het ISS, dat bij Space Expo in Noordwijk aan het plafond hangt. 🙂
LikeLike
Wow – that first shot is amazing!
LikeLike
wat leuk dat je dat allemaal even op een rijtje hebt gezet, ik ga zeker af en toe een kijkje bij andre nemen 😉
Je foto’s op tv, das toch weer een leuke opsteker!
LikeLike
dat is leuk om op zo,n manier gevraagt te worden ,gefeliciteerd.dat zegt toch wel iets over je foto,s
LikeLike
Hé, wat een verrassing, jouw foto’s bij omroep Max. Het zal voor mij wel ‘uitzendig gemist’ worden, maar ik ga zeker kijken. Leukleukleuk.
LikeLike
Jan, wat leuk! Dat is een hele eer en prestatie. Proficiat je mag er trots op zijn, trouwens een heel mooie foto!
LikeLike
Wij zien helemaal nooit wat op tv maar nico ken ik natuulijk als vogelkenner van de radio, én van zijn geestige en kritische reacties op politieke besluiten. Een hele eer , wat leuk dat ze daar bij Max de weg naar jouw foto’s hebben gevonden.
LikeLike
Zijn dochter zei vanochtend heel vroeg op de radio: “Best wel spannend, maar gelukkig gaat het meestal goed…”
Waar zo’n krans al niet goed voor is.
Dat wordt dus uitzending gemist kijken.
Wel erg leuk dat ze deze foto’s laten zien. Omroep Max is vaak interessant en wordt volgens mij goed bekeken. Zelfs ik kijk er nog wel eens naar.
OT, als je de theorie goed naleeft hoef je in de praktijk weinig in actie te komen. 😉
LikeLike
Geweldig leuk Jan dan ga ik even kijken 🙂
Straks ben je ook een bekende bnn ,)
Wat een eer !!
Fijne avond 🙂
🙂 Aly
LikeLike
Je foto van een schaalmodel lijkt levensecht 🙂
En natuurlijk een hele eer dat jou foto wordt gebruikt voor de uitzending van Koffiemax
LikeLike
je foto mag er best zijn Jan…
zes maanden in de ruimte, wat doet dat men een mens…vraag ik me soms af
groeten
LikeLike
Maar dat is geweldig Jan een foto van je op TV. Maar het is dan ook een prachtige. Leuk hoor.
Fijne avond nog!
LikeLike
Ik heb zitten kijken en het was toch wel weer spannend. Gelukkig gaat alles goed. Je foto’s op de tv dat gebeurt ook niet elke dag wordt dit nu je grote doorbraak 😉
Maar zonder dollen lijkt me gewoon erg leuk en zeker in combinatie met Nico de Haan.
groetjes
LikeLike
Uiteraard hebben wij de lacering net gevolgd , we zijn best trots op André.
Wat leuk…je foto,in koffie max!!!
LikeLike
wat leuk Jan, nico de haan die ken je toch wel uit koog aan de zaan, die had onlangs de kraan aan laten staan 🙂
een hele eer om bij Max te zijn jan,
erg leuk voor je,
LikeLike
Oh das wel leuk om te weten dat dat zometeen live wordt uitgezonden! Wie weet krijg ik andi zo ver… 😉
Kan me voorstellen dat je dat niet wilt weigeren! Leuk leuk leuk.
LikeLike