Een nieuwe stap in mobiliteit

Om toch maar mobiel te blijven, hebben we ons genoodzaakt gezien om maar weer te investeren. De iLark was geen serieuze optie meer om op te kunnen vertrouwen. Nadat we ons uitgebreid hadden georiënteerd op de mogelijkheden, hebben we afgelopen week zaken kunnen doen. Gisteren heb ik de maidentrip ermee gemaakt …

Het is geen e-bike, geen e-scooter en ook geen scootmobiel, maar het is een Joiny. De Joiny verenigt ze alle drie in één. En dat maakt dat hij – in tegenstelling tot de iLark – gebruikt mag worden op de openbare weg, op fiets- en wandelpaden en in winkels. Voordeel van de Joiny is dat de gebruiker op dezelfde ooghoogte zit als fietsers en wandelaars …

De Joiny is ontworpen door de Twentenaar Martin Vossebeld. Door de ziekte MS kon Martin niet langer fietsen. Hij zocht naar een vervoersmiddel dat tussen de e-bike en scootmobiel in lag. Een scootmobiel voelde voor Martin net als voor mij als een te passieve optie met zijn lage zit en het gevoel van ongelijkheid wanneer hij met vrienden of zijn partner op stap ging. Hij voelde zich fysiek nog te goed voor een scootmobiel en was vastberaden een actievere oplossing te vinden. Dat Martin industrieel ontwerper is geweest kwam daarbij goed van pas. Dat leidde tot dit resultaat …

Wat de Joiny bijzonder maakt is dat hij een gepatenteerd kantelsysteem met stabiele middenstand heeft. Dat zorgt ervoor dat de Joiny tijdens het rijden meebeweegt met de bestuurder. Hierdoor worden de krachten die bij
bochten optreden, gecompenseerd in plaats van versterkt. Dit is vergelijkbaar met het in de bocht hangen zoals bij een tweewieler. Bij traditionele scootmobielen moet de bestuurder vaak de schokken opvangen van een
star frame met hoog zwaartepunt …

De Joiny is een volledig Twents product, dat in samenwerking met Steggink Metaal uit Oldenzaal en in een eigen Joiny-assemblagehal wordt gemaakt.

67 gedachten over “Een nieuwe stap in mobiliteit

  1. Pingback: Bloemenpracht in het Skar | Afanja's Weblog

  2. Wat geweldig! Zo hoort het zeg, slimme ideeën moeten uitgevoerd worden! Het klinkt als een fijn product en ik hoop dat dat in de praktijk ook zo blijkt te zijn. En dat ie een lang leven beschoren is… Veel plezier!

    Geliked door 1 persoon

  3. Met veel belangstelling gelezen en bekeken. Helaas niet voor mij geschikt omdat ik ook armondersteuning nodig heb. Vandaar dat ik gekozen heb voor demontabele scootmobiel. Maar het lage zitten vind ik zeker een minpunt. Wens jou veel onafhankelijke ritten toe met dit nieuwe vervoermiddel.

    Geliked door 1 persoon

    • Dankjewel, ik ben er tot nu toe heel blij mee. Dat op ooghoogte zitten is toch wel een voordeel boven mijn e-step ook. Jammer dat het niet geschikt is voor jou. Je moet er toch wel wel flink voor werken met bovenlijf en armen. Voor mij is dat alleen meer maar goed, houd ik in elk geval nog iets van spieren over.

      Like

  4. Ha Afanja, ge-wel-dig!!

    Wat een top-ding!

    Gefeliciteerd… ik hoop dat je er heeeeel veel; ritten mee zult maken en lekker de hort op kunt, op ooghoogte met iedereen.

    Ik vind het een schitterende uitvinding van die Twentenaar,…

    Groetjes van Marlou

    Geliked door 1 persoon

  5. Goedenavond Jan, fantastisch om te lezen dat je een mooie ondersteuning van je mobiliteit hebt kunnen vinden. Ik hoop voor je dat hij je weer vele kilometers door het prachtige Friesland en overige gebiedsdelen gaat rijden. Net thuis van een weekje vakantie, fijne avond.

    Geliked door 1 persoon

  6. Ziet er uit als een geweldig vervoersmiddel, lekker stoer met die brede banden. Wat mij vooral aanspreekt is dat je op dezelfde ooghoogte zit als fietsers en wandelaars. Dan voel je je toch gelijkwaardiger met de overige weggebruikers.

    Geliked door 1 persoon

  7. Dat klinkt goed Jan en zo oogt het ook! Veel fijne en veilige kilometers gewenst!

    Vriendelijke groet Ria 🍀☀️✨🦤🦉🪶🦆🦅🐞🐾🦫🦔🦡🦦🦋🌳🍃

    Sent from Proton Mail for iOS.

    Geliked door 1 persoon

  8. Heel fijn dat je op gelijke hoogte met de fietsers kan bewegen. Ik denk dat dit een belangrijk aspect is. Hij lijkt vlot te rijden en keren, zag ik op de filmpjes van de website. Misschien is er in het begin nog wat onzekerheid, maar ik hoop dat je er veel van kan genieten en binnenkort vele kms kan zoeven.

    Geliked door 1 persoon

  9. Wat een bijzonder ding heb je weer gevonden. Fijn ook dat je ermee op de openbare weg mag. Ik ben benieuwd hoe hij gaat bevallen, maar je hebt hem denk ik al uitgebreid getest om te zien of je benen het er ook mee eens zijn. Veel Jointy plezier!

    Geliked door 1 persoon

    • Dankjewel Ria. Ik ben uiterst wendbaar nu ik met dit apparaat overal mag rijden zonder een bekeuring te riskeren. We hebben gisteren en vandaag al een paar mooie ritjes gemaakt. Dat ging prima, alleen het kantelsysteem moet nog wat fijner worden afgesteld door de dealer.

      Like

  10. Geweldig Jan dat de Joiny je weer een stukje bewegingsvrijheid teruggeeft. Het voertuig ziet er robuust uit en het verhaal achter het ontwerp ervan schept vertrouwen. Veel mooie ritjes toegewenst!
    Groeten vanaf Terschelling, Cor

    Geliked door 1 persoon

    • Dankjewel Cor, we hebben al een maar mooie ritjes gemaakt. Tot nu toe bevalt hij goed, alleen de afstelling van het kantelsysteem moet nog even wat fijner worden afgesteld.

      Jij zit daar weer uitstekend met dit weer, geniet ervan.

      Geliked door 1 persoon

  11. Mooi dat je de stap hebt gezet. Het is een weloverwogen stap geweest. Prachtig dat je je mobiliteit op deze manier kunt behouden.

    Het klinkt goed en het ziet er robuust uit. Je schreef in je reacties dat het even wennen is. Waar zit hem dat in?

    Ik wens jou heel veel mooie ritjes toe met Joiny! 😍

    Geliked door 1 persoon

  12. Dat lijkt me werkelijk iets hanteerbaar en acceptabel. Daar zou ik ook wel willen meerijden. Wat fijn Jan dat er weer meer mogelijkheden zijn. Ik wens je er veel succes mee.

    Geliked door 1 persoon

  13. Dag Jan, kan ik via email met jou overleggen over de nieuwe aanwinst? Ik ben ook op zoek… naar “zoiets”.

    Je hebt mijn mailadres, ik ben aangemeld hier.

    Geliked door 1 persoon

  14. Wat fijn voor je, Jan. Het lijkt me een heel kwaliteitsvol vervoermiddel. Hij is ook mooi robuust. Oogt sportief en is van alle gemakken voorzien, zoals het opbergvak. Oeps, dit lijkt wel een verkooppraatje merk ik nu, maar nee, het is mijn enthousiasme. Véél rijplezier!

    Geliked door 1 persoon

Reacties zijn gesloten.