Het was grijs en donker in de Jan Durkspolder. Maar een mens moet af en toe wat, daarom heb ik toch maar even een kuiertje naar de vogelkijkhut gemaakt …

Vlak nadat ik er was gaan zitten, vloog er aan de andere kant van het water een grote zilverreiger op …


Korte tijd later dobberden er twee slobberende slobeenden voorbij …



De laatste waarneming was dat er vijf grauwe ganzen in het water neerstreken …


Had ik in korte tijd toch maar weer acht vogels gekiekt, die zich in onze tuin nooit laten zien … Op naar de koffie!

ondanks het weer toch best nog wel een paar mooie vogel plaatjes kunnen schieten Jan
en grijs is echt in de meerderheid dit seizoen, zelden zo’n grijze herfst meegemaakt zover ik mij kan herinneren
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, het is weer om moedeloos van te worden. Ik kan het aantal dagen waarop het hier in december redelijk zonnig was op één hand tellen: 3.
LikeGeliked door 1 persoon
Een mooie oogst op een grauwe dag en neen in je tuin vind je ze niet.
LikeGeliked door 1 persoon
😀
LikeLike
Even de frisse lucht in! We moeten maar even door deze donkere tijden zien te komen.
LikeGeliked door 1 persoon
Precies, als we een maand verder zijn, worden de dagen alweer langer. 😀
LikeLike
Mooi Afanja,
jij hebt ze weer goed in de kijkerd gehad.
Prachtig!
Groetje svan Marlou
LikeGeliked door 1 persoon
Gelukkig kwamen toch wat vogels goeiedag zeggen. Heb al meegemaakt dat ik een kijkhut bezocht en dat er geen vogel te bespeuren was
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, dat heb ik ook meerdere keren meegemaakt, maar de aanhouder wint.
LikeLike
Koekje erbij verdiend.
LikeLike
Heb onlang ook in een vogelhut geweest (voor de eerste keer !) en moet toegeven dat het wel leuk is. Maar spijtig genoeg waren de vogels veel te ver weg. We zoeken wel een andere hut op, waar we meer geluk hebben 🙂
Onze koffie hadden we natuurlijk meegebracht 🙂 een fotoshoot zonder koffie…. Dat is als een cafe zonder bier hé ? 😎
LikeGeliked door 1 persoon
Ha, mooi dat je de vogelhut-fotografie ook hebt ontdekt. Voor een geslaagde sessie heb je bij voorbaat wat gewillige foto’s binnen ‘schootsafstand’ nodig. Daarom is het altijd handig om een tweede locatie achter de hand te hebben. Maar mijn grootste probleem is vaak toch wel geduld hebben, want het kan lang duren voordat de verlangde actie zich rond de hut voordoet. 🙂
Koffie neem ik tegenwoordig alleen nog mee wanneer ik een dag met mijn fotomaatje op pad ben. Mijn eigen reguliere ritjes en fotokuiers duren tegenwoordig hooguit pakweg 2 uur, dat is de moeite niet om koffie mee te nemen.
LikeGeliked door 1 persoon
Het grijze weer nodigt niet altijd uit om er op uit te trekken, maar deze keer is de moeite toch weer beloond met een paar mooie opnames.
LikeGeliked door 1 persoon
Dankjewel, Hanry. Ach, als er op zo’n dag niets te fotograferen is, kan ik in elk geval zeggen dat ik mijn dagelijkse portie frisse lucht en beweging weer heb gehad.
LikeLike
Toch aardig van die vogels dat ze op jou wachtten. Heb je ze begroet?
LikeGeliked door 1 persoon
Ik heb ze uitgewuifd voordat ik weg ging. 😀
LikeGeliked door 1 persoon
Stoer je hebt het toch maar mooi gedaan
LikeGeliked door 1 persoon
Met grijs en kil weer houd ik het niet lang vol in een kijkhut, dan zou me de warme kachel en koffie al snel weer trekken.
Die slobeenden vind ik altijd wat aandoenlijk met die grote snavels.
LikeGeliked door 1 persoon
Zoals je weet is dat grijze weer ook mijn weertype niet. Ik heb er dan ook niet zo lang gezeten. De foto’s en mijn portie frisse lucht had ik weer gehad, daarmee had ik mijn belangrijkste doelen wel weer gehaald. 🙂
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is dan de ultieme afsluiting van even buiten geweest te zijn, de koffie…
LikeGeliked door 1 persoon
A good spot for birding.
LikeGeliked door 1 persoon
Yes, usually there are some birds to see.
LikeLike
Met wat geduld duikt er altijd wel iets op hé… maar het wordt langzaam koude voeten weer 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, we naderen de donkere dagen voor Sinterklaas. dan krijg je dat. 😉
LikeLike
Ja, vaak wel.
LikeLike
altijd een bezoek waard Jan
prettige dag
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, het heeft me in ieder geval weer een frisse neus opgeleverd.
Prettige dag verder.
LikeLike
Toch een heerlijk uitje en weer wat moois gespot! Ik zat de hele ochtend op school en nu ben ik tot vanavond voor de mantelzorg bij mijn moeder. Ik mis toch wat frisse lucht, maar morgen haal ik mijn schade weer in! En de camera neem ik mee. Jouw foto’s doen er mij naar verlangen. Groeten uit het buitenland!
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is een goed voornemen, Bea!
Groetnis út Fryslân, ek oan mem. 😀
LikeGeliked door 1 persoon
En zo denk ik maar….als je geen moeite doet een grijze dag te kleuren, mis je veel…..
LikeGeliked door 1 persoon
Zo is het, je ziet er in elk geval dingen die je in de warme woonkamer niet ziet.
LikeLike
mooi die slobeenden, ja nat grijs en fripsie vind ik ook, we proberen de moed er maar in te houden samen hé Jan
LikeGeliked door 1 persoon
Fripsie …???
LikeLike
Ondanks het grijze weer toch weer mooie dingen vast kunnen leggen, daar vrolijkt een mens van op!
LikeGeliked door 1 persoon
Precies, van alleen maar thuis zitten wordt een mens zeker niet vrolijker.
LikeLike
Tijdens een bezoekje aan de vogelkijkhut, kan je altijd wel een paar mooie foto’s maken toch?
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, vaak wel.
LikeLike