In het grijze weerbeeld viel het nauwelijks op …

Maar de goede toeschouwer zag dat er hier en daar rookslierten als witte wieven door het rietland zweefden …

De vraag is alleen hoe lang nog, want het werk van de rietsnijders staat onder druk …

In het grijze weerbeeld viel het nauwelijks op …

Maar de goede toeschouwer zag dat er hier en daar rookslierten als witte wieven door het rietland zweefden …

De vraag is alleen hoe lang nog, want het werk van de rietsnijders staat onder druk …

Mooi gespot Jan, met die trekker in het riet land, de rook valt inderdaad bijna niet op in deze grijze wereld
foto 1
Hopelijk redden ze het want las in de week ergens op een blog dat daar de laatste rietsnijder verdween.Speciaal die rookfoto’s.Als je bij ons om wat dan ook vuurtje stookt komt er een serieuze boete aan
Wonderful shots, Jan.
Hoi Jan,
Rietsnijders!
Dat is een uitstervend beroep.
Jammer…
Het snijden is toch ook nodig om de oevers in stand te houden? (dacht ik?)
Maar jij hebt geluk gehad… lekkere pyromaan!
Hier in de buurt zijn nog veel huizen met rieten daken. Daat komt het riet goed van pas.
Groetjes van Marlou
Ik ruik gewoon de geur van verbrand riet…
Lekker, hè … 😉
Mooie foto’s. Ik heb, zoals je schrijft, dit ook eens in de kop van Overijssel, rond Giethoorn gezien. Het geeft een wonderlijke sfeer, samen met de geur, geesten over het land.
Ja, dit zijn weer van die foto’s waarbij het handig zou zijn als er wat geur meegestuurd zou kunnen worden. Helaas …
Jammer Jan dat het vak dreigt te verdwijnen..
Ja, jammer voor natuur en landschap, maar ook voor de mensen die hun brood ermee verdienen.
Mooie serie zo door het open hek.
Het is spannend en afwachten voor de rietsnijders. Hopen dat het hek niet dichtgaat.
Ik hoop het ook!
Het is een mooi gezicht Jan en ja…een mooi fenomeen ook 😁
Sfeervolle foto’s inderdaad. Rietsnijders ken ik hier niet.
bijzonder om dit te zien Jan
hier in Vlaanderen is dit geenszins toegelaten…
prettige dag
Vorig jaar heb ik ook zo genoten van je foto’s met rokend riet. Er zit zoveel sfeer in. Ik hoop dat het zo mag blijven…
Ik hoop het ook. Het werk van de rietsnijders is vooral voor een deel van Fryslân en de Kop van Overijssel van groot belang voor behoud en onderhoud van het landschap. Het zijn onzekere tijden voor de rietsnijder.
Nu we de weg MOETEN inslaan naar meer duurzaamheid en milieuvriendelijkheid zou dit toch echt zonde zijn. Ik hoop dat het gezond verstand zal zegevieren en niet het geld en de gulzige economie.
piromaantje spelen dat zit er soms heel diep in.stammen we dan toch van de indianen af?
Ja, zo is ’t misschien wel. Want eerlijk is eerlijk, zo lang het binnen de perken blijft is even fikkie stoken nog altijd leuk.
Heel apart, die rookfoto’s uit het rietland.
De rietsnijders verbanden ter plekke de ruigte, dat is het groenafval uit het riet dat ze niet kunnen gebruiken. Vorig jaar heb ik zelf even mijn kans gepakt om zo’n fikkie te stoken: https://afanja.com/2018/02/21/even-fikkie-stoken/