– Virtueel naar Frankrijk 49 –
Aan het begin van de middag konden we nog een bijzonder weersverschijnsel aanschouwen …
Vanuit het zuidwesten kwam met hoge snelheid van over de oceaan een rolwolk op ons af …
Fascinerend om dit bijzondere fenomeen gedurende een aantal minuten in volle glorie op ons af te zien komen …
Meestal wijst zo’n rolwolk op de nadering van onweer, maar dat bleef hier uit. Na de passage keerde de rust weer, voor zover er op en aan zee zee ooit sprake is van rust …
– wordt vervolgd –
Op de foto’s is het al een indrukwekkend gezicht, laat staan in het echt. Een hele mooie serie.
Wel jammer voor de fotograaf dat er geen onweer kwam.
LikeGeliked door 1 persoon
Een kinderhand is snel gevuld. Ik vind dit al heel mooi!
LikeGeliked door 1 persoon
mooie dit weer fenomeen vast gelegd, goed te zien in de foto’s die rol wolk Jan
LikeGeliked door 1 persoon
Prachtig hè, van die indrukwekkende wolkenformaties…
LikeGeliked door 1 persoon
Boven zee kan het aardig te keer gaan, daar hebben we hier weinig last van.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is heel apart, je blijft kijken.
Ik zag het maar één keer (in Zuid-Frankrijk) en onthoud het.
LikeGeliked door 1 persoon
Ja, het is echt bijzonder en indrukwekkend. Mooi dat het een herinnering bij je oproept.
LikeGeliked door 1 persoon
Wonderfully moody.
LikeGeliked door 1 persoon
Dat is echt wel een heel mooi natuurfenomeen.
Verleden jaar hadden we ook het grote geluk om in Vic (aan de kust van IJsland) eenzelfde fenomeen te zien.
Mooie beelden heb je ervan gemaakt. Hier blijf je gewoon naar kijken !
LikeGeliked door 1 persoon
Zoals je hebt gezien, heb ik daar veel en vaak de blik naar zee gericht. Maar toch was het geluk dat ik hem aan zag komen. Er ging toch wel eens een kwartiertje voorbij dat ik even ergens anders mee bezig was. Ik was er hoe dan ook weer erg blij mee.
LikeLike
Ik herinner me niet ooit zo’n rolwolk in het echt meegemaakt te hebben. Heel mooi.
LikeGeliked door 1 persoon
Je moet geluk hebben om zoiets aan te zien komen. Hier had ik er natuurlijk heel ruim zicht op, dat komt landinwaarts maar zelden voor, omdat je veel minder zicht op de horizon hebt.
LikeGeliked door 1 persoon
What lovely, peaceful scenes.
LikeGeliked door 1 persoon
Heel speciaal, dat zie je zelden. Jij was ermee in de wolken! En ik nu ook.
LikeGeliked door 1 persoon
Ik was er inderdaad letterlijk mee in de wolken. Dit soort verschijnselen vind ik fantastisch.
Maar mooi meegenomen dat jij er ook van hebt genoten. 🙂
LikeLike
Dat zie je ook niet alle dagen hé, zo’n rolwolk. In de bergen zag ik veel lenticularis wolken (lenswolken) die ontstaan door golfbewegingen in de afmosfeer (meestal opgewekt door het reliëf).
LikeGeliked door 1 persoon
Klopt, een rolwolk is al niet een alledaags verschijnsel, maar hier was het wel heel bijzonder. Ik heb niet eerder het geluk gehad dat zo’n rolwolk zo mooi vanuit de verte op me af kwam.
Voor lenticularis wolken moet je inderdaad in de bergen zijn. Een enkel keer heb ik ze boven Fryslan ook wel gezien, dan zijn vooral de wind en temperatuurverschillen in de luchtlagen bepalend, volgens mij.
LikeLike
Fascinerend Jan, maar nog meer trekt mij de sfeer op het strand en in de foto’s in het algemeen; mocht het mogen, ik nam de auto en vertrok voor een weekend naar de krijtrotsen. Alvast iets om van te dromen van zodra het mag/kan.
LikeGeliked door 1 persoon
Tref jij het even … vanaf morgen scharrelen we nog een paar dagen op het strand rond. Kun je daar eerst nog even van genieten. 😉
LikeGeliked door 1 persoon
Altijd indrukwekkend om zo’n rolwolk te zien Jan
knap in beeld gebracht
groeten
LikeGeliked door 2 people
Ja, het was hier wel extra mooi om hem al van ver te zien aankomen. Dat geluk heb ik niet zo vaak.
LikeGeliked door 1 persoon